Rumeli ve Balkan Dernekleri Buluşması - 01.04.2018

43 Rumeli ve Balkan Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 3’ncü Geleneksel Rumeli Balkan Buluşması Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun katılımıyla The Ness Otel’de gerçekleştirildi.

43 Rumeli ve Balkan Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 3’ncü Geleneksel Rumeli Balkan Buluşması Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun katılımıyla The Ness Otel’de gerçekleştirildi. Program öncesinde Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Rumeli Balkan Dernekleri Başkanları ile istişare toplantısı gerçekleştirerek derneklerin sorunlarını tek tek dinledi. 

GENİŞ KATILIM 

Türkiye’de bulunan Rumeli Balkan Dernekleri’nin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen programa Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra AK Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zekeriya Özak, Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, DSP İl Başkanı ve Batı Trakya Türkleri eski Başkanı Halim Dedeoğlu, Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Altıntıp, Kocaeli Balkan Türkleri Genel Başkanı Selçuk Koç, 32 derneğin başkan vekilleri ve çok sayıda dernek üyeleri katılım sağladı. 

KOCAELİ’DE YAPILMIŞ OLMASI GURUR VERİCİ’ 

Programda konuşan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Balkan Türklerinin ve Kırım Tatarlarının sorunlarının konuşulduğu, sorunlarına çözüm yollarının arandığı böyle güzel organizasyona hoş geldiniz. Böyle bir organizasyonun Kocaeli’de yapılmış olması gurur ve onur vericidir. Sorunların dinlenildiği bu program herkes için çok önemli bir adım. Kocaeli dışından gelen bütün konuklarımız içinde bu toplantının hayırlı olmasını diliyorum. Dernek yöneticilerimizin sorunlarını dinledikleri için Başbakan Yardımcımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.