Konak Hastanesi Tıp Balosu 17.03.2018

Konak Hastanesi Yönetim Kurulu ve tüm çalışanları 14 Mart Tıp Bayramı’nı düzenlediği özel gecede sanatçı Ferhat Göçer ile birlikte kutladı.

Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu ev sahipliğinde geleneksel olarak her yıl düzenlenen tıp balosunda, sanatçı kimliğinin yanı sıra doktorluk mesleğini de icra eden sevilen sanatçı Op. Dr. Ferhat Göçer’in sahne alması geceye ayrı bir anlam kattı. Konak Ailesi’ne mensup doktorların, personel misafirlerin katıldığı gecede 14 Mart Tıp Bayramı kutlanırken,  Konak Hastanesi’nde 5, 10 ve 15 yılını doldurmuş personellere de kıdem plaketleri takdim edildi.  

Gecede konuşan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr. Kazım Gündoğdu, “Tüm sağlık camiasının Tıp Bayramını kutladıktan sonra Tıp alanındaki teknolojik gelişmeler ve Yapay Zeka’dan bahsetti. Yapay zekanın Kalp Damar, Alzheimer, Obezite ve Kanser gibi bir çok hastalığın tanısında ve önlenmesinde büyük rol oynayacağını ancak bunu kullanacak, yorumlayacak ve  bunlara ruh verecek olanın yine hekimlerin olacağının altını çizdi. Sağlıkçıların zor şartlar altında çalıştığını,  zoru başarmanın ise ancak iyi iletişim, hoşgörü bilgi beceri paylaşımından geçtiğini” belirtti.