Kocaeli Üniversitesi Uluslararası Gastronomi Turizmi Araştırmaları Kongresi 20-22.09.2018

Kocaeli Üniversitesi'nin düzenlediği Uluslararası Gastronomi Turizm Araştırma Kongresi protokol ve değerli akademisyenlerin katılımları ile gerçekleşti.

Kocaeli Üniversitesi, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Gastronomi Turizm Araştırma Kongresi geniş katılımla gerçekleştirildi. İki gün süren kongreye Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in yanı sıra Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, belediye başkan yardımcıları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede, çeşitli üniversitelerin Gastronomi bölümlerinden katılan akademisyen ve öğrencilerin sunumları ile devam eden kongrede Kocaeli ve Türkiye’nin, dünya gastronomisinde yeri, avantajları, mutfak kültürü zenginliği, hedefleri ve yol haritası konuları değerlendirildi. Kocaeli Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Adem Yavaş’nın gelen tüm konuklarla yakından ilgilendiği kongrede Kocaeli'nin yöresel lezzetleri olan dartı, mancarlı pide, kabaklı kıvırma (börek), kandıra peyniri gibi ikramlar misafirlerle buluştu.