İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Gala Yemeği - 14.12.2018

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nin 64’üncü Kuruluş ve Meslekte Onur gecesi The Ness Otelde gerçekleştirildi. Geceye Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İyi parti Kurucular Kurulu üyesi Cumali Durmuş, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiller, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Deniz Ticaret Odası Başkanı Vedat Doğusel, İYİ Parti yönetim kurulu üyesi Adil Gülez, AK Parti İzmit Başkan vekili Rıfat Akbaş ve yönetimi, AK Parti İzmit Belediye Başkan aday adayı Tahir Akman, çok sayıda STK temsilcisi ve davetliler katılım gösterdi. Gecede meslekte 60, 50 ve 25’inci yılı dolduranlara hizmetleri için plaket taktim edildi. Bol eğlencenin olduğu geceye Bülent Serttaş’ta şarkılarıyla renk kattı. 

‘ETKİN ÜRETKEN MESLEK ÖRGÜTLERİ’ 

Gecenin açılış konuşmasını yapan İMO Şube Başkanı Kahraman Bulut "1954 yılında kurulan İnşaat Mühendisleri Odamız; 60 yılı aşkın geçmişi boyunca toplumsal ve kurumsal itibarını her zaman korumayı ve kuşaklar arasında sağlıklı bir köprü kurmayı başarmış bir kuruluştur. Kamu kurumu niteliğinde meslek odamız Türkiye genelinde 120.000’nin üzerinde üyesine hizmet vermektedir. Köklü geçmişi olan bu yapının; önemli şubelerinden biri olan Kocaeli Şubemiz ise 2700’e yaklaşan üyesi ile ilimizin etkin ve üretken meslek örgütlerinin başında yer almaktadır” dedi. 

‘TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ’ 

Sözlerine devam eden Bulut, “Bununla beraber; İnşaat Mühendisleri olarak bizler, inşaat sektörüne yön veren, ülke ekonomisini kalkındıran, güvenli yapılar ile insanların can ve mal emniyeti için çalışan sektörün emekçileri, değişmez temsilcileriyiz. Gerek sosyal ve gerekse iktisadi açıdan oldukça önemli bir mesleğe sahip olduğumuzu tekrar vurgulamak isterim. Yine bizler siyasilerimizle, bürokratlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, üniversitelerimizle, meslek odalarımızla planlı, tarihi ve kültürel değerleri ile keyifle yaşanabilir, çağdaş ve modern bir Kocaeli ve beraberinde Türkiye’miz için çalışıyoruz” ifadelerini kulandı.